Daniel Herskedal - Marius Neset

 • Norveçli saksafoncu Marius Neset ve tubacı/besteci Daniel Herskedal, “Neck of the Woods” albümü ile hayranlık uyandıran ve ilham veren “Herskedal & Neset” ikilisi olarak karşımıza çıkıyor.                                                          

  Saksafon/tuba ikilisi her ne kadar alışılmadık bir çift gibi görünse de, her iki müzisyen de müthiş yeteneklerini ortaya koyarak kimi zaman hüzünlü ve melankolik, kimi zaman ise nüktedan, fakat her zaman lirik ve hareketli ezgilerle, eşsiz ve bir o kadar da etkileyici bir albüm sunuyorlar. Üç eserde erkekler korosunun eşliğine rastladığımız albümde, orijinal besteler - caz hassasiyetini yitirmeden - klasik ve folk müzik etkileri taşıyor. Enerjinizi yükseltecek ve size mutluluk verecek her biri birbirinden güzel eserin yanı sıra, albümün son parçası Abdullah Ibrahim’in “The Wedding” eserinin basit ama asalet dolu mükemmel aranjmanı ile “Neck of the Woods” olağanüstü yaratıcı ve büyüleyici bir albüm.

   "Bu ismi not edin. Eğer bu harika albüm bize bir ipucu veriyorsa, 25 yaşındaki bu Norveçli saksofoncu, eminim ki Avrupa Caz Sahnesi'nde çok önemli bir isim olacak." Ray Comiskey, Irish Times

  "Norveçli tubacı Herskedal, enstrumanı üzerindeki hakimiyetiyle bir mucize yaratıyor." Rinus van der Heijden, Jazzenzo

   

  Basından: 

  Cazkolik.com

   

  Video:

  Neck of the Woods

  The Wedding

  ";